MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya’dan son dakika açıklamalar…

SON DAKİKA HABERİ: Kanal7’de Gazeteci ve Haber7 yazarı Mehmet Acet’in sunumuyla yayınlanan Başkent Kulisi’nin bu haftaki konuğu MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya oldu.

Karakaya’nın canlı yayında yaptığı açıklamalardan başlıca öne çıkan başlıkla şu şekilde;

3 İLÇE VE 4 BELDEDE MİNİ YEREL SEÇİM

Bu hemen 31 Mart’ın ardından yapılan seçim olduğu için 3 ilçe ve 4 beldenin sonuçlarından bir şeyler çıkartmak genel merkezi yönetimle ilgili bir sonuç çıkarmak mümkün değil. 

AK Parti ile ortk aday girdiğimiz ayrı ayrı girdiğimiz yerler var. Demokrasi işliyor. Pınarbaşı’nda usulsüzlükler vardı. Malum medyada bu konuda tamamen yanblı hareket ettiler. MHP’nin somut ortaya koyduğu dillerl YSK tarafından onaylandı ve seçim yenilendi. 

SİYASETTE LİDERLAR ARASI DİYALOG DÖNEMİ

Sayın Genel Başkanımız bu konuyu çok güzel ifade etti. Dedi ki; “Normalleşmek için ilk önce anormal bir durumda olduğumuzu kabul etmek lazım.” Yumuşama ve normalleşmenin temel ilkeleri neler olacak? Ana Muhalefet Partisi normalleşelim diyor. Bir açılım yapması gerekiyordu ve bu kapsamda yumuşama isteyen bir lider pozisyonuna girdi.  Sayın Özel CHP’yi her şeye itiraz eden parti formatından çıkartmak istiyor. 

Terörle mücadelemiz devam ediyor. Bu konuda CHP’nin ve genel başkanınının durduğu yeri netleştirmesi gerekiyor. Terörle arasına mesafe koymayan DEM ile demlenecekse; o siyasi partinin mensuplarıyla birlikte iş birliği yapan bir şekilde kalacaksa normalleşme nerede olacak? 

Bugüne kadar kavgaların temelinde de bu konular var. Bunu nasıl ortadan kaldıracağız? Teröre aleni bir şekilde destek veren ve bir takım belgelerle hüküm giymiş olan Demirtaş ile ilgili siz arkasında durmaya devam ediyorsanız bu normalleşme nasıl olacak? 

CHP DİYALOG SÜRECİNDE İKTİDARDAN NE BEKLİYOR?

Gezi olaylarında hüküm giymişler ve deliller ortaya koymuş, Türk kanunlarına göre ceza almışlar. Burada Gezi olayları son derece masumane başlamış olabilir ama bu süreçte özellikle terör öegütlerinin devreye girmesiyle bambaşka bir boyuta geldi. Bu şahıslar da manipülasyonların içinde olduğu yargı tarafından ortaya kondu. ‘Biz yumuşayalım ama hüküm giymiş kişileri biz bozduralım, yargıya müdahale edelim’ dediğiniz zaman iş başka bir yere gider. Herkesin bağımsız Türk yargısının verdiği karara saygılı olması gerekir.

Normalleşme, Türk Anayasa’sına uygun olarak sadece söylemde değil uygulamada da olur. Bu çelişkinin giderilmesi lazım. 

Haberin Ayrıntıları Geliyor…

Son dakika gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza (iOS, Android) kurabilir, Twitter’da @Haber7 hesabını takip edebilirsiniz.

App Store Google Play Takip Et

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir